Nechtěl jsem nikomu ublížit, chtěl jsem si jenom vyzkoušet, jak rychle to umí moje nové auto rozjet...

 

Komentář BESIP

Nepřiměřená rychlost zabíjí. Ze statistik dopravních nehod vyplývá, že v průměru 4 z 10 lidí, kteří na našich silnicích zemřou, byli usmrceni z důvodu nepřiměřené rychlosti! Ročně je to v průměru 180 lidí. Nejde však pouze o překročení maximální dovolené rychlosti, ale i o to, že řidič zkrátka nepřizpůsobí rychlost aktuálním podmínkám na silnici.

Překročení rychlosti je nejčastějším přestupkem na našich silnicích, tvoří více než 40 % všech bodovaných přestupků. Nehody způsobené vysokou rychlostí bývají navíc velmi závažné, v průměru při každé tisícovce takových nehod zemře 18 lidí.

Nedodržování rychlosti je proto potřeba nemilosrdně trestat. V případě větších překročení rychlosti (o 20 km/h v obci, resp. 30 km/h a více mimo obec) se proto bude moci pokuta nově vyšplhat až na 10 tisíc korun a řidiči budou zapsány 4 body do karty řidiče. V případě těch nejzásadnějších přestupků (překročení rychlosti o 40 km/h v obci, resp. 50 km/h a více mimo obec) se zvyšuje bodová sazba na 6 bodů a pokuta může dosáhnout až 25 tisíc korun.

Brzdná dráha

Km/h

Bodové konto

Víte, že si své bodové konto můžete snadno ověřit? Ano. Je to možné přes Portál dopravy www.portaldopravy.cz.
Každý řidič si může pohodlně zjistit stav svého bodového konta a datum poslední změny. Portál také ukáže platnost řidičského průkazu nebo průkazu profesní způsobilostí řidiče.